Uszczelnianie okien Wrocław

W ramach usług związanych z uszczelnianiem okien, w naszej ofercie znajdują się:

  • regulacja okien drewnianych i PCV
  • uszczelnianie okien
  • serwis okien PCV, drewnianych i aluminiowych,
  • wymiana uszczelek w oknach

Dlaczego wymiana uszczelek w oknach jest potrzebna?

Regularna wymiana uszczelek w oknach jest bardzo ważna do zachowania szczelności pomieszczeń i uniknięcia strat ciepła. Przegląd i wymiana uszczelek powinna być wykonywana średnio co kilka lat, z zachowaniem zasady, że im starsze okna tym częściej. Przedmiotem wymiany są uszczelki obwodowe, które znajdują się we wrębach bądź kanałach technologicznych w skrzydle okiennym. Głównym zadaniem tych drobnych elementów jest ochrona styku skrzydła oraz ościeżnicy przed przewiewaniem. Eksploatacja okien powoduje zużywanie materiału, wskutek czego pomieszczenie traci zabezpieczenie i okna stają się nieszczelne. Zużyte uszczelki zaczynają pękać, łamać się, kruszyć, powstają w nich dziury. Zmiany te widać gołym okiem.

Skuteczne uszczelnianie okien zapewnia profesjonaliści z Wrocławia

Uszczelnianie okien powinno odbywać się z użyciem odpowiednich i profesjonalnych materiałów. Nie wolno uszczelek zastępować taśmami, ponieważ nowa uszczelka musi być idealnie dopasowana do rozmiaru okna i ramy. Zakup odpowiedniego produktu jest możliwy dzięki oznaczeniom, które znajdują się na oknach, bądź na tabliczkach znamionowych, stosowanych w starych typach okien. Jako serwisanci możemy dzięki nim odtworzyć rysunki techniczne i dobrać odpowiedni produkt. Ponadto warto pomyśleć o wymianie uszczelek w trakcie lata, ponieważ, zwłaszcza w przypadku okien starego typu, konieczne jest ich zamówienie na wymiar.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W naszej ofercie znalazła się wymiana uszczelek w oknach. Wrocław jest głównym miastem naszej działalności. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.