Montaż nawiewników okiennych Wrocław

Oferujemy profesjonalny i kompleksowy montaż nawiewników okiennych do wszystkich rodzajów okien. Pracujemy głównie na terenie Wrocławia i okolic. Nawiewniki zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, a także zapobiega powstawaniu pleśni. Nasze usługi obejmują montaż zarówno na oknach drewnianych, jak i PCV.

Czym są nawiewniki okienne?

Nawiewniki okienne to urządzenia, które montowane są w oknach lub drzwiach tarasowych, których zadaniem jest doprowadzanie powietrza do pomieszczeń w ciągły i kontrolowany sposób. Podczas montażu okien niezwykle istotne jest uniknięcie nieszczelności, przez którą mogłoby uciekać ciepło. Powoduje to jednak komplikacje w postaci niewystarczającej ilości świeżego powietrza dostarczanego do wnętrza. Za dobrą cyrkulację powietrza odpowiadają właśnie nawiewniki okienne. Umieszczane są w oknach lub drzwiach balkonowych. Działają zupełnie bezobsługowo i automatycznie, nie wyziębiając pomieszczeń i nie powodując start cieplnych. Chronią także przed hałasami z zewnątrz i nadmierną wilgocią, która jest przyczyną pleśni.

Montowanie nawiewników okiennych

Prawidłowy montaż nawiewników okiennych powinien mieć miejsce w górnej części okna. Dysza, która kieruje strumieniem napływającego powierza, powinna być skierowana w górę, ponieważ pod sufitem znajduje się najcieplejsze powietrze. Jest to działanie, którego celem jest natychmiastowe zmieszanie chłodnego powietrza z zewnątrz, a ciepłym powietrzem w pomieszczeniu. Wentylacja okienna w postaci nawiewników nie może być przeszkodą w otwieraniu okna, dlatego z reguły montowana jest on na środku skrzydła okna.

Sprawny montaż nawiewników okiennych we Wrocławiu i okolicy

Oferujemy usługę montażu wszystkich typów nawiewników okiennych, w tym także higrosterowanych, które automatycznie wyczuwają poziom wilgotności w pomieszczeniu. Stolica województwa dolnośląskiego, czyli Wrocław, to miasto, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem naszej strony internetowej bądź telefonicznie w celu umówienia fachowego montażu nawiewników w oknach.